imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ipad pro x

iOS 12 předpovídá Face ID pro iPad


Poslední dobou se objevuje hromada zpráv o příchodu iPadu Pro s podporou Face ID. Tentokrát pochází informace ze samotného zdrojového kódu iOS a je téměř jisté, že se ho opravdu dočkáme.

Steve Troughton-Smith, který našel ve zdrojových kódech již několik potvrzujících informací, našel v nejnovější betě iOS 12 podporu displejů ve velikosti iPadu pro AvatarKit, což je framework starající se o Animoji a Memoji.

Pro správné fungování Animoji je přitom TrueDepth kamera a systém senzorů Face ID potřeba, lze tedy předpokládat, že iPady se autentizace pomocí obličeje dočkají v blízké budoucnosti.

Samozřejmě se nejedná o žádné velké překvapení a o této možnosti jsme vás informovali již před 8 měsíci (a naposledy také Ming-Chi Kuo). Tentokrát je ale zdrojem oficiální zdrojový kód iOS 12.

Mnozí o iPadu Pro X s podporou Face ID pochybovali, nicméně Apple v něm podle všeho vidí potenciál a tohoto zařízení se s největší pravděpodobností přeci jen dočkáme.

ipad pro x

Přesné datum vydání samozřejmě známo není. Kuo předpokládá druhou polovinu roku a nedivili bychom se tak, kdyby k vydání došlo zároveň s novými iPhony v září.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.