imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12 se rozšiřuje rychleji než iOS 11 minulý rok


Matematika je to jednoduchá. Zásadně stabilnější systém láká více lidí. Už máte novou verzi systému nainstalovanou i vy?

Na začátku roku jsme byli ohledně situace, kdy Apple upustil od nových funkcí a zaměřil se na tvorbu další verze systému, trochu skeptičtí. iOS 12 mělo však být tak stabilním, jak jen bylo možné. Bylo to nezbytné jak pro firmu, tak pro nás uživatele. Nepovedený start iOS 11 zapříčinil ztrátu víry i těch nejvěrnějších fanoušků systému.

V září však naštěstí vyšlo iOS 12 a Apple své slovo dodržel. Systém byl extrémně stabilní už od prvních testů, dokonce i veřejné bety fungovaly skvěle. Statistika pak potvrzuje, že tyto události vidí i uživatelé.

Na začátku muselo iOS znovu získat důvěru, dostat se na 10 % zařízení trvalo iOS 12 dva dny, u iOS 11 to bylo 24 hodin. Před dvěma měsíci jsme nicméně psali o tom, že aktuální verze převzala vedení a bylo evidentní, že si lidé iOS 12 oblibují. To se od té doby nezměnilo.

Podle nejnovějších oficiálních čísel Applu už 70 % zařízení běží na iOS 12, iOS 11 si drží svých 21 % (přestože všechna zařízení, která rozjedou iOS 11, zvládnou i iOS 12…) a zbylých 9 % zůstává u starších verzí systému.

Čísla jsou to zásadně lepší než u iOS 11 minulý rok. Přesně před rokem byla tehdy aktuální verze systému pouze na 59 %.

Poctivá práce nese své ovoce.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.