imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone

Do iOS 12 se zamilujete díky jediné funkci


Pokud nemáte na iPhonu 3D Touch a vždy jste ostatním tuto funkci záviděli, máme pro vás dobré zprávy.

3D Touch je součástí iPhonů již 4 roky. Přes všechen potenciál se ovšem nejedná o až tak využívanou funkci. Jednu věc si ale přesto nemůžeme vynachválit:

ovládání kurzoru silným stlačením tlačítka.

iphone

Jedná se o jednu z nejlepších oblastí ovládání iPhonu. Co ale ty modely, které tento trik neovládají? Bohužel nic. Tedy alespoň do příchodu iOS 12. Od září budou moci takto pohyb kurzoru ovládat všichni.

Místo silnějšího stlačení tlačítka bude stačit podržet tlačítko „space“. Trvalo to sice dlouho, ale konečně jsme se tedy dočkali jednoduchého nahrazení 3D Touch a psaní bude opět o něco příjemnější.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.