imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iOS 12: Spása v podobě sdružování notifikací


Vývojáři z Applu mysleli na své uživatele a s novou verzí svého mobilního operačního systému přinesou i sdružování notifikací do skupin. Čekali jsme na to opravdu dlouho, přestože podle nás šlo už několik let o povinnou novinku.

Obecně se moc nezaměřujeme na rozdíly funkcí iOS a Androidu, ale systém notifikací byl pro iPhone dlouhou dobu citlivým tématem. Všichni potřebovali, aby Apple udělal krok kupředu. V současnosti stačí, abychom si v naší redakční konverzaci vyměnili několik zpráv, a telefon je okamžitě zaplaven dlouhým sloupem upozornění. To samé platí pro Twitter, Facebook a další.

Podobná forma je však extrémně nepřehledná, v záplavě notifikací se pak mohou ty důležité ztratit. Craig Federighi se svým týmem nicméně problém vyřešil a od teď budou upozornění z jedné aplikace sdružovány do skupin. Pochopitelně je lze prohlédnout i jednu po druhé, náhledy notifikací však budou přehlednější. Systém upozornění se jednoduše stává lepším.

Toto řešení navíc může uživatelům pomoci s tím, aby svůj telefon nekontrolovali každou minutu. Opravdu dlouho jsme se na tuto změnu těšili.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.