imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 12

iOS 12 výrazně zrychluje iPhony


Největší hit iOS 12 představeného v pondělí je vylepšení výkonu a stability. Inženýři Applu naměřeli v rámci testování výrazné zrychlení. Dojde ale ke zrychlení také v reálných podmínkách?

Apple představil v rámci pondělní keynote nové funkce iOS 12. Kromě nových funkcí se soustředil na vylepšení samotného systému.

Nový iOS 12 by měl být tedy znatelně rychlejší. Nelze tvrdit, že hardware iPhonu X, iPhonu 8 nebo iPhonu 7 je pomalý, na videích níže lze ale vidět, že je rozdíl mezi rychlostí a rychlostí.

Skvělé na iOS 12 je také fakt, že bude dostupný pro všechna zařízení, která podporují iOS 11. Aktualizace se tak dočká také iPhone 5s, který letos oslaví 5 let, stejně jako starší iPady. Nový systém tak celkově zrychlí všechny podporované modely. Apple tvrdí, že se budou aplikace otevírat minimálně o 40 % rychleji, některé dokonce 2x rychleji. Klávesnice reaguje o 50 % svižněji a fotoaparát bude rychlejší o 70 %.

Prvotní testy opravdu potvrzují zrychlení i na starších modelech. Uvedená čísla se nicméně týkají pouze nativních aplikací. Vývojáři budou samozřejmě moci dosahovat podobného zrychlení, budou se ale muset zaměřit na optimalizaci právě pro iOS 12, jelikož všechny aplikace třetích stran jsou momentálně optimalizované v nejlepším případě pro iOS 11.4.

Určitě je ale dobré vidět, že Apple plní, co slíbil. Nejpoužívanější aplikace jako Fotoaparát, Zprávy a Telefon budou znatelně rychlejší.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.