imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iOS 12: Jak na zamčenou obrazovku umístit widget s počasím


Skrytá funkce iOS 12 vám na vaší zamčené obrazovce umožňuje zapnout widget s počasím. Pojďme se podívat, jak na to.

Podle všeho Apple nebyl tak moc proti widgetům, jak dlouhá léta tvrdil. Před nějakou dobou je také představil a v iOS 12 jim dává další možnosti. Například lze umístit widget s počasím na zamčenou obrazovku. Nemluvíme tu však o standardním widgetu, objeví se pouze ve chvíli, kdy je zapnutý režim nerušit během času na spánek.

Jde o rozšířenou možnost režimu nerušit a z popisu již asi tušíte, k čemu slouží – svůj telefon jednoduše přepnete do nočního režimu. V noci lidé obvykle telefon nepoužívají a nemají rádi, když pak iPhone zvoní či vibruje uprostřed noci. Jestliže režim aktivujte, lze na zamčené obrazovce povolit widget s počasím.

Zapnete jej následovně:

  1. Jděte do Nastavení.
  2. Klikněte na záložku Soukromí.
  3. Následně zvolte aplikaci Počasí.
  4. Nyní povolte přístup k lokaci, následně zvolte možnost Vždy.

Jakmile to uděláte, na vaší zamčené obrazovce vždy najdete aktualizované počasí hned, jakmile ráno vstanete.

Zdroj: iDownloadBlog

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.