imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iOS 12: Změna kvality u hlasových záznamů


S iOS 12 dostává Diktafon nejen nový design, ale i nové funkce. Od teď můžete měnit kvalitu svých hlasových záznamů.

Když Apple na WWDC prohlásil, že se aplikace pro iOS a macOS budou navzájem dále přibližovat, oznámil také, že některé aplikace tento koncept naplní již do konce letošního roku. Jednou z takových je i aplikace Diktafon, jež bude po stránce designu a možností fungovat stejně jak na iOS 12, tak na macOS Mojave.

Největší změna aplikace se však netýká jen podoby, ale i nových možností. Jednou z nich je i možnost změny kvality nahrávaného audia a následně uložených nahrávek. Nejde pochopitelně o věc, kterou by potřebovali úplně všichni uživatelé, přijde však vhod každému, kdo chce pomocí aplikace nahrávat trochu kvalitnější zvuk (pro podcasty, videa, rozhovory).

  • Otevřete Nastavení, následně Diktafon.
  • Zvolte možnost pro volbu komprese kvality zvuku.
  • Zvolte z formátů AAC či Nekomprimovaný.

AAC je standardní kvalita streamované hudby u Apple Music (čili nižší), jež se snaží komprimovat všechno, co většina lidí ani nepozná. U nekoprimovaného formátu nenajdeme standardní označení, ale podle našeho názoru půjde o ALAC (Apple Lossless Audio Codec) – bezztrátový proces, jenž vyvinul sám Apple.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!