imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iOS 9 šetří místem při aktualizacích


Pokud vlastníte iOS zařízení se základním 16GB uložištěm, určitě jste narazili na problém s nedostatkem místa v případě povýšení na novou verzi. Připravovaný iOS 9 toto změní.

Již při představení schopností iOS 9 prezentoval Apple jako výhodu skutečnost, že update bude výrazně menší, než tomu bylo doposud. Zatímco update na iOS 8 byl velký 4,6 GB, update na iOS 9 má mít jen 1,3 GB. A to je výrazně méně nutného prostoru.

Stále však jde, společně s dalším prostorem potřebným pro provedením celého procesu, o téměř dva gigabajty místa. A nemálo majitelů iPhonů nebo iPadů se základní kapacitou 16 GB nemají často ve svém telefonu ani tolik.

V takovém případě jste tedy doposud museli smazat aplikace, abyste získali dostatek prostoru a po provedení upgradu je opět instalovat zpět.

To v iOS 9 již nemusíte. Pokud totiž systém zjistí, že nemáte dostatek místa pro instalaci aktualizací, nabídne vám zapnutí funkce automatického mazání aplikací.

appdeletionstuff

Vše pak funguje úplně automaticky: operační systém smaže tolik aplikací, kolik je nutné k získání dostatku prostoru pro instalaci updatu operačního systému. Po jeho dokončení pak vrátí z App Store tyto smazané aplikace zpět na jejich původní místo s tím, že zachová jejich data a nastavení.

Chytré řešení, že?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.