imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iPhone 2018: 4 GB RAM, o 10 % rychlejší procesor


Mezi benchmarky v aplikaci Geekbench se objevilo nové zařízení – má neznámý původ, skvělé specifikace a jede na OS 12. Je dost dobře možné, že se díváme na nový iPhone…

Nešlo by ani zdaleka o první případ, kdy se specifikace připravovaného zařízení provalily pomocí Geekbenche. Před týdnem, konkrétně 27. června, se zde objevilo zařízení, jež běží na iOS 12 a má modelové číslo pro iPhone 11,2. Je vysoce pravděpodobné, že jde o jeden z modelů, který uvidíme na letošní podzim.

Podle spekulací by měl procesor A12 (kromě toho, že půjde o první masově vyráběný 7nm procesor) mít šest jader. Díky tomu má být zase o něco silnější než současný A11 Bionic. No a podle měření má právě neznámé zařízení šestijádrový procesor, navíc dosáhl o dost lepších výsledků, než kam sahá iPhone X. Co by to tak mohlo být?

Výsledek neznámého zařízení je pro jedno jádro 4673, zatímco u vícejádrových výsledků dosahuje na 10912. Pro porovnání – iPhone X má skóre o hodnotě 4206 u jednoho jádra, 10128 u více jader. Můžeme tak mluvit o přibližně desetiprocentním nárůstu výkonu. Nikdo ale naříká, že by výkon iPhonu X byl nějak nízký.

Je pravděpodobné, že se vývoje dočkalo i GPU. Výsledky Metalu oproti skóre iPhonu X, které dosahovalo 15234 bodů, stouply na 21691. Ještě zajímavější je, že neznámé zařízení má v sobě 4 GB RAM, což je více než u iPhone X.

Z jednotlivých měření tak můžeme vyvodit následující – jde pravděpodobně o jeden z OLED modelů. Na podzim (na základě informací Ming-Chi Kua) očekáváme trojici produktů, všechny mají mít procesor A12. Bude tu pak jedna levnější verze s LCD panelem a 3 GB RAM, dále pak nástupce iPhonu X a jeho větší bratříček s přídomkem Plus, jenž by měl mít 4 GB RAM.

Není pochopitelně vyloučeno, že někdo vytvořil falešné měření. Nemůžeme si být stoprocentně jisti, že jde o reálné hodnoty – John Poole, zakladatel Geekbenche, však říká, že na výsledcích není nic podezřelého.

Vzhledem k tomu, že čip A11 Bionic se v některých parametrech zvládl měřit s MacBookem Pro, si na výkon nadcházejících iPhonů asi nikdo stěžovat nebude…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.