imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone baterie

iPhone 2018 by mohl přinést revoluční baterii


Zatímco se rok od roku každý iPhone po všech stránkách vylepšuje, výdrž na baterii se v podstatě nemění. Je tedy nejvyšší čas provést revoluci i v této oblasti.

Chytré telefony používáme úplně ke všemu. Když nemáme svůj telefon u sebe, býváme nervózní. Stojí na nich polovina našich životů a přeci si nemůžeme být jistí, že se nám v chladném počasí prostě nevypnou. Nebo zda vydrží celý pracovní den.

baterie

Takto by to být očividně nemělo. Technologie se ohromným způsobem vyvíjí. V krátké době se zdvojnásobil počet megapixelů a PPI. Máme větší chytré telefony, které jsou štíhlé skoro jako kreditní karta. Co se ale moc nezměnilo, je fakt, že můžeme být rádi, když naše zařízení vydrží v provozu celý jeden den. Sice pravidelně čteme o možné revoluci baterií, pak se ale neděje nic.

No, není to tak úplně pravda. Baterie již nemusí být například umístěna v jednom bloku ve tvaru obdélníku. Například iPhone X má dvě oddělené 2716 mAh Li-ion baterie ve tvaru „L“. Inženýři mají díky takovému řešení více místa pro umístění dalších součástek.

iphone baterie
Vlevo baterie iPhonu X ve tvaru L, vpravo obdélníková baterie iPhonu 8.

Pokud se analytik KGI Ming-Chi Kuo nemýlí, příští rok by mohl v tomto ohledu přinést výrazné zlepšní. Nástupce iPhonu X by mohl dostat baterie s kapacitou až 3 000 mAh, což znamená praktický nárůst o 10 %.

Na první pohled se to sice nemusí jevit jako moc, ale výdrž by se mohla prodloužit o 2-3 hodiny. Tou nejdůležitější zprávou nicméně je, že se dle všeho začal otázkou výdrže zabývat samotný Apple. 10 let stagnace by mohlo konečně skončit a Apple by mohl přijít s revoluční technologií pro baterie. Podobně, jako tomu bylo s Face ID a biometrickou identifikací.

face id

Taková novinka by zákazníky zajisté náramně potěšila.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!