imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iPhone 6 se podíval do vesmíru!


Urban, výrobce příslušenství pro zařízení Apple, vyvolal na konci listopadu malé pozdvižení, když vyslal iPhone do vesmíru. Toho dosáhl pomocí stratosferického balónu. Nyní zveřejnil videozáznam netradičního výletu. Celou dobu byl telefon chráněn pouzdrem s příhodným názvem Navigator Urban Armor Gear.

iPhone vystoupal do výšky 31 kilometrů, byl vystaven větru s rychlostí 112 km/h a teplotám okolo -79 stupňů Celsia. Přestože byl na počátku testu telefon zapnut, během letu zamrzl a vypnul se.

IPH6-4.7_WHT_PT0MAIN_3000_1024x1024Kryt s iPhonem byl přichycen k balónu soupravou, která zahrnovala GPS lokátor a dvě GoPro kamery. Při pádu telefon i celá výbava prošla testem 150 otáček za minutu. Dopad už nebyl tak tak šťastný. Když sestava narazila do země, rozlomila se vejpůl. iPhone však zůstal naprosto bez újmy.

 

Naše pouzdra úspěšně prošla testem v armádě. Ale nyní můžeme oficiálně říci, že jsou testována ve vesmíru. Skutečnost, že iPhone přežil vesmírná dobrodružství a vrátil se funkční a nepoškozen, pomůže k přesvědčení zákazníků, že jde o jedny z nejlepších krytů na světě, která skvěle ochrání ten nejlepší telefon.

Po přistání byl iPhone opět zapnut. Plně funkční. To značí nejen odolnost jeho krytu, ale také celého zařízení.

uag-iphone6-space
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.