imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

dolary

iPhone je nejjasnější známka bohatství


Nový americký výzkum přinesl nečekaný závěr: pokud vlastníte poměrně drahý telefon, může to značit, že jste bohatý a určitě máte vysoký příjem.

Národní úřad pro ekonomický výzkum USA porovnal chování spotřebitelů a sledování médií s různými demografickými faktory a z porovnání zjistil fascinující závěry.

Výzkum probíhal pod vedením Marianne Bertrandové a Emira Kamencia, ekonomů z University of Chicago, a zakládal se na datech Mediamark Research Intelligence od 6394 jedinců.

iphony x

Ekonomové přišli na to, že na světě neexistuje žádná lepší značka, která by indikovala vysoký příjem, než iPhone. Pokud někdo v USA vlastnil v roce 2016 iPhone, existovala 69,1% pravděpodobnost, že měla daná osoba vysoký příjem. Výzkumníci definují vysoký příjem jako „vrchní čtvrtina domácností daného typu“. Kromě iPhonu je prý přesným ukazatelem bohatství také iPad, který ho dokázal předpovídat s 66,9% přesností.

Závěr zní tedy následovně: pokud vlastníte nějaké luxusní zboží, nejspíše vyděláváte více peněz, než je třeba na pokrytí základních potřeb. Buďme za takto převratný výzkum vděční…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.