imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iPhone pro rok 2019 prostě nemůže vypadat tak špatně


Technologie na renderech níže je však skutečná. Přichází čas kamer s 3D mapováním?

Přestože jsou v tuto chvíli iPhony pro rok 2019 teprve ve fázi EVT (Engineering Validation Testing) a Apple pracuje s prototypy, OnLeaks a digit.in tvrdí, že mají o chystaných modelech pár informací.

I kdyby byly jejich informace pravdivé, vzhledem k brzké fázi vývoje se řada věcí může změnit – raději tak berme všechno s velkým odstupem. Podle zdrojů obou serverů Apple zpracuje a představí novou technologii kamery jménem ToF – Time of Flight.

To by telefonu umožnilo tvořit hloubkové mapy prostředí. Vše by fungovalo na systému odraženého světla, jak to známe z radarů nebo sonarů. Face ID pracuje díky VCSEL dost podobně. Dosah je nicméně o dost kratší než u chystané ToF kamery – díky ní bychom mohli mapovat mnohem větší prostor. Využití by vše přineslo hlavně v AR a VR, zlepšit by se však mohl třeba i autofocus.

Render výše je vytvořen na základě této spekulace, kdy je pro fungování technologie potřeba třetí čočka. Jedna věc je však jistá – Jony Ive by nikdy nevytvořil ostrov pro senzory tak ošklivý a asymetrický. Jde však o skvělou ilustraci technologie.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.