imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iPhone pro rok 2019 prostě nemůže vypadat tak špatně


Technologie na renderech níže je však skutečná. Přichází čas kamer s 3D mapováním?

Přestože jsou v tuto chvíli iPhony pro rok 2019 teprve ve fázi EVT (Engineering Validation Testing) a Apple pracuje s prototypy, OnLeaks a digit.in tvrdí, že mají o chystaných modelech pár informací.

I kdyby byly jejich informace pravdivé, vzhledem k brzké fázi vývoje se řada věcí může změnit – raději tak berme všechno s velkým odstupem. Podle zdrojů obou serverů Apple zpracuje a představí novou technologii kamery jménem ToF – Time of Flight.

To by telefonu umožnilo tvořit hloubkové mapy prostředí. Vše by fungovalo na systému odraženého světla, jak to známe z radarů nebo sonarů. Face ID pracuje díky VCSEL dost podobně. Dosah je nicméně o dost kratší než u chystané ToF kamery – díky ní bychom mohli mapovat mnohem větší prostor. Využití by vše přineslo hlavně v AR a VR, zlepšit by se však mohl třeba i autofocus.

Render výše je vytvořen na základě této spekulace, kdy je pro fungování technologie potřeba třetí čočka. Jedna věc je však jistá – Jony Ive by nikdy nevytvořil ostrov pro senzory tak ošklivý a asymetrický. Jde však o skvělou ilustraci technologie.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!