imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iPhone vám teď dokáže zavázat tkaničky


Společnost Nike již v minulosti představila přání mnohých a vytvořila fungující repliku bot z druhého dílu Návratu do budoucnosti. Nyní se firma rozhodla přijít s verzí pro více zákazníků, kterou můžete ovládat i svým telefonem.

Značku Nike není třeba představovat – je tu s námi již od roku 1964 a za tu dobu přinesla mnoho ikonického oblečení. Ikonická hodnota se nicméně projevuje řadou způsobů, jako třeba samozavazovacími teniskami ve filmu Návrat do budoucnosti 2 z roku 1990.

Pravdou je, že tehdy vše probíhalo za pomoci filmových triků, konkrétně pomocí strun vedoucích do země. Firma Nike však koncept zcela neopustila a po téměř třiceti letech nám přinesla samozavazovací boty Nike Mag. To bylo v roce 2016.

Do teď šlo o pěkný příběh pro nadšence, výrobce oblečení se však nechtěl zastavit jen tam. Aby to potvrdil, přišel s Nike HyperAdapt 1.0, což není jen hloupý vtip, ale zcela moderní sportovní bota.

Nyní vyšla vylepšená verze – Nike Adapt BB je vytvořena pro basketbalisty, z mnoha pohledů je chytřejší, navíc i cena šla dolů. Proč zrovna pro basketbalisty? Technologie samozavazovacích tkaniček totiž není jen výstředností, ale může hráčům přinést reálné výhody.

Během intenzivního tréninku nebo při zápasech se může noha zvětšovat. Hráči tak často musí upravovat vázání, aby se necítili nepříjemně. Jde přitom o něco, čeho se snažíte během vypjatých momentů vyvarovat.

Společnost Nike do své laboratoře pozvala několik profesionálních hráčů (jako třeba Jaysona Tatuma, který tu však byl hlavně pro marketingové účely) a zeptala se na jejich požadavky pro další vývoj bot. Boty navíc můžete ovládat nejen tlačítky, ale také pomocí stylové mobilní aplikace – v našem případě iPhonem.

Klíčovou vlastností aplikace přitom je, že si můžete během několika vteřin nastavit, jak se má bota utahovat/povolovat během rozhýbání nebo zápasu.

Jasně, konkurent Adidas si nenechal nic líbit a brzy po představení samozavazovacích bot na Twitteru reagoval, že jediné opravdu skvělé boty jsou ty bez potřeby zavazovat – a to ani pomocí tlačítka či mobilní aplikací.

Prodeje Nike Adapt BB začínají v Americe již příští měsíc, jestliže vás však zajímá jejich využitelnost, můžete se dnes od dvou hodin ráno podívat na zápas mezi Celtics a Raptors. Tatum je jistě bude mít na sobě!

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!