imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iPhone xx – byl objeven záhadný model, jde o iPhone SE 2?


Opět nám kód prozradil tajné informace, tentokrát ale ne kód iOS 12, ale z Xcode 10. Co by mohlo jméno indikovat a proč zařízení obsahuje procesor, který je již dva roky starý?

Vývojář Guilherme Rambo, který pravidelně spolupracuje s 9to5Mac, se v posledních týdnech příliš nenudil. Již dříve objevil kód odkazující na nové Apple Watch, iPad Pro nebo dokonce iPhone X Plus. Tím jsme ukázali jen pár zástupců z minulého roku.

V tomto případě však informace nevydoloval z kódu iOS 12, ale z Xcode 10. Což je tedy trochu divné.

iPhone xx

To je jméno, které Rambo objevil. Zvláštní, že?

Jména iPhone 20 nebo iPhone xx jsou nepravděpodobné, určitě se bavíme o políčkách, kam se časem umístí správný text. Vedle jména, které nám toho v současné podobě příliš neřekne, objevil Rambo ještě jednu zajímavou informaci:

V záhadném iPhonu xx je procesor A10

Jde o procesor, který Apple používal pro iPhone 7 před téměř dvěma lety. Proč by výrobce sahal po takto starém čipu a nepoužil aktuální vybavení, které se chystá do nových vlajkových lodí? Je téměř jisté, že levný 6,1“ model ho nedostane, takovýto skok dozadu by neunesl ani fakt, že půjde o relativně levné řešení. Jaké jiné zařízení pak?

Je tu několik výsledků, které si dokážeme přestavit. Velkou šanci dáváme příchodu iPhonu SE 2. Přestože původní SE nedostal nejlepší hardware, je představitelné, že se dočká nástupce s ještě lepší optimalizací nákladů.

Bohužel největší šanci dáváme informacím známého vývojáře Steva Throughton-Smitha, který mluví o optimalizaci výroby iPhonu 7 pomocí levnějších dodávek dílů. Možná se tak bude mířit na indický trh.

Uvidíme každopádně brzy. Pokud půjde vše podle plánu, už jen necelé tři týdny.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.