imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

V iPhonech se mohou objevit baterky s kapacitou vyšší o 40 %


Musíme uznat, že měl Apple poslední dobou hned několik vážnějších problémů s bateriemi. Nedávno představená inovace by však mohla zásadně navýšit výdrž baterky. K dosažení výsledků by přitom nebylo nutné dělat extrémní změny.

Nedávno jsme mluvili o revolucích na poli baterií, které se pravidelně v médiích objevují, nikdy se do reálného telefonu nepodívají. Nedávno představená technologie se však realitě blíží mnohem víc, nejde totiž o „zázračnou baterku, která překonává hranice fyziky“ nebo něco podobného.

Současné baterie jsou lithium-iontové, anoda je přitom vyráběna z grafitu. Jde o pochopitelnou volbu, jelikož se bavíme o skutečně odolném materiálu. Když se však grafit vymění za křemík, do stejných rozměrů by se podařila nacpat vyšší kapacita. Každý teď jistě zpozorněl, protože je to až příliš dobré na to, aby to byla pravda. Ano, je tu jedno ALE. Životnost křemíkových anod je zásadně kratší než u těch z grafitu.

Tento fakt ale nebrání Sila Nanotechnologies, aby dále technologii nezkoušeli zlepšit. Přišli na to, že při nalezení perfektního poměru lze udělat skvělý kompromis. Mluvíme tu o navýšení kapacity v rozmezí 20 a 40 % při zachování vysoké životnosti anody, a tudíž i baterky.

Není přitom potřeba žádná velká revoluce. Pro výrobu stačí trochu upravit současnou metodu, další velké změny či obrovské investice se nekonají.

V Sila přicházíme s novou generací materiálů pro baterie, jež umožní zlepšení uchování energie, nebude potřebovat změnu výroby baterií a s rostoucím množstvím snižuje náklady na jednotku,“ prozradil Gene Berdichevsky, CEO Sila Nanotechnologies.

To navíc není všechno. Zatímco v Sila designují baterie a provádějí testy, jiná společnost, Amperex Technology, za to platí. Možná vám jméno není povědomé, ale jde o dodavatele baterií pro iPhony, iPady a další zařízení od Applu. Jestliže se tak vývoj dostane do konkrétního bodu a Sila s Amperex Technology budou i v tu chvíli spolupracovat, určitě se nabídka objeví i na stole Applu.

Zajímavostí je, že Amperex vyrábí baterky i pro hlavního konkurenta. Samsung tak nepochybně zvyšuje tlak, aby se případná nová technologie dostala do produktů Applu co nejrychleji.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.