imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone

iPhonu došla slova


Doslova. Jak by se měl jmenovat následující model, když už Apple vypotřeboval všechny rozumné možnosti? Pár se nám jich nicméně podařilo najít a o těch si dnes něco řekneme.

Zrovna když jsme si zvykli na schéma pojmenovávání iPhonů, Apple ho celé změnil. Od iPhonu 4 jsme si zvykli na verze „s“ následující po všech velkých číslovaných verzích. Bylo to jednoznačné a pochopitelné.

Vše bylo v pořádku do doby, než vše pokazila konkurence. V Jižní Koreji je zvykem každý rok číslovat své hlavní telefony novým číslem a Apple tak musel série „7s“ vynechat. Navíc si musel dávat pozor na výroční zařízení, aby si sám nekonkuroval. Více se o tomto problému dočtete zde.

iphone ix

Ať už je to jakkoliv, výsledkem je, že Apple použil všechny dostupné možnosti od 0 do 10. Jít zpět by nedávalo smysl (maximálně pro sérii 8s), nicméně římská X se těžko stane arabskou 10 a vyšší čísla vypadají zvláštně. Dovedete si představit iPhone XIII? Připomínalo by to jména spíše papežů a králů. To by samozřejmě špatný obrázek Applu nedělalo, ale držme se zde trochu reality.

Co mu tedy zbývá? Písmena abecedy by nevypadala tak zle: iPhone A, iPhone B, iPhone C. Série Plus by mohla být značena velkými písmeny a klasická malými. Kolik místa by se ušetřilo, kdybychom mohli psát o iPhonu E a iPhonu e. A kdyby bylo iPhonů příliš, mohli by se začít značit jako SPZ…

iphone 2018

Vtípky stranou, část technologických plátků si myslí, že další iPhone se bude jmenovat jednoduše iPhone, podobně jako Apple pročistil pojmenování iPadů. Po všech těch mini a Air je nyní vše snazší a pochopitelnější. Jména iPhone a iPhone Pro se zdají být naprosto oprávněná, pro upřesnění by stačilo doplnit pouze datum.

Také může udělat něco podobného jako u procesorů a macOS a jméno doplnit nějakou charakteristickou vlastností. Například letošní iPhone X by se mohl jmenovat iPhone Bionic. Musíme se přiznat, že to vypadá vážně dobře.

iphone

Nějaké možnosti tu tedy jsou, otázkou tak je, jakým směrem se Apple vydá. Podle nás se oprostí od číslování, jde ale o pouhou spekulaci. Jak by se mohl jmenovat iPhone 2018 podle vás?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.