imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Z iPhonů prý úplně zmizí ostrůvek se senzory


Nejnovější informace od korejské ET News přináší dobrou zprávu pro všechny, kterým se nelíbí aktuální ostrůvek se senzory iPhonu X. Nejdříve se má zásadně zmenšit, časem úplně zmizet.

Bez konkrétního hodnocení můžeme říct, že přední strana iPhonu X rozděluje fanouškovskou základu. Někomu se líbí a myslí, že jde o způsob, jak po odstranění tlačítka Home zachovat unikátní vzhled iPhonu. Jiní jsou toho názoru, že jde o velký designérský přešlap Jonyho Iva. My nechceme přinášet rozsouzení, každopádně výrobci Androidu už se na vlnu ostrůvků dali také – nejde přitom jen o drobné čínské výrobce napodobenin, ale i o velké firmy, jako Asus, LG či Huawei.

Přestože to nepotvrzuje fakt, že by bylo rozhodnutí kolem ostrůvku správné, bezesporu si na tento trend musíme začít zvykat. Nešlo přitom zcela o designérskou volbu, ale o snahu vyřešit umístění senzorů, jelikož si Apple vysnil Face ID. Svět už se přes první šok dostal a ostatní výrobci mohou prvek implementovat také, jelikož už s sebou nenese takové riziko.

Boj nyní probíhá na poli velikosti. Článek The Verge jménem The Clone Wars: iPhone X copycats battle for notch supremacy analyzoval aktuální situaci. Podle něj se výrobci snaží udělat ostrůvek co nejmenší je vůbec možné, vše bude pokračovat v dalších měsících a letech. Konečná fáze by přitom měla být zcela bez jakéhokoliv dalšího prvku na přední straně. Zatím to však nedokáže žádný výrobce, a to ani Samsung.

Těšme se tedy na zmenšující se ostrůvky. To mimochodem potvrdil i korejský zpravodajský web ET News, interní zdroje slibují tenčí ostrůvek již u letos představených iPhonů.

Apple letos na podzim plánuje vydat dva modely s OLED panelem a jeden s LCD displejem. Proslýchá se, že OLED modely budou mít displeje s úhlopříčkami 5,85“ a 6,46“, LCD model bude mít jen verzi s 6,04“. Všechny tři modely budou mít Face ID, přičemž budou mít ještě tenčí rámečky a menší ostrůvek.

To je krátkodobá strategie. Když přijde na dlouhodobé plánování, v roce 2019 by se mělo směřovat k displeji zcela bez ostrůvku pro senzory.

Apple se rozhodl ostrůvku zbavit od roku 2019, stále vede diskuze s relevantními společnostmi. Vypadá to, že Apple do svých dalších iPhonů plánuje implementovat kompletnější displej přes celou obrazovku.

Zpráva informuje, že displej přes celou obrazovku bude rovněž využívat Face ID, zatím však není jasné, jak. Jednou z možností je využití patentované technologie Black Matrix, jež spočívá ve více vrstvách displeje, přičemž by byl ostrůvek se senzory skryt pod samotným zobrazovacím panelem. No, uvidíme…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.