imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iPhony by mohly varovat před nevyžádanými telefonáty


Díky novému patentu Applu by uživatelé nemuseli praktikovat nevyžádané telefonáty s úvodní větou: „Kde jste vzali moje číslo?“

Mailové spamy známe velice dobře, dost pravděpodobně jste se s nimi setkali i v případě telefonátů. A ačkoliv máme opravdu propracované systémy, jak se (většiny) spamů vyvarovat v elektronické podobě, u telefonu to není tak snadné. Zejména ve chvíli, kdy jste uživatelem iPhonu.

Apple si však nyní zažádal o patent, který by mohl přinést změnu. Podle popisu by systém analyzoval technická data příchozích hovorů a určoval by, které telefonáty jsou normální a které přesměrované či maskované. Ve druhém případě by vás telefon varoval s předstihem, vy byste si vybrali zamítnutí hovoru, případně byste k němu přistupovali s jistým náskokem.

Apple v tomto směru zaostává za konkurencí. Google se například dokázal dostat do bodu (minimálně pro angličtinu), kdy uživatel přesměruje příchozí hovor na svou virtuální asistentku, jež za něj situaci vyřeší. Asistentka přijme hovor, představí se, zeptá se na představení druhé strany a důvod telefonátu. Uživatel nemusí nic poslouchat, v reálném čase se tvoří přepis hovoru. Na základě něj se pak může rozhodnout, jestli se do něj připojí, nebo nikoliv.

Přestože se u iPhonu takto daleko nedostaneme, jde rozhodně o další krok k příjemnějšímu používání chytrého telefonu.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.