imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iPhony jsou extrémně trvanlivé


Na tom samotném by nebylo nic nového, po uveřejnění výsledků nedávné studie nám však zůstala ústa dokořán. Dozvěděli jsme se totiž, kolik iPhonů je od roku 2007 stále používáno.

Telefony od Applu můžete milovat, nebo nenávidět. Není však pochyb o tom, že díky kvalitním materiálům, které americká firma používá, jejich telefony vydrží skutečně dlouho. Tolik k teoretizování, marketingová společnost Newzoo se rozhodla zjistit konkrétní data.

Podle jejich šetření je dosud používáno 728 milionů iPhonů, což je celých 63 % všech prodaných telefonů Applu od roku 2007. Ano, téměř dvě třetiny všech iPhonů, které v uplynulé dekádě vznikly, jsou stále používané. Vzhledem k tomu, kolik telefonů uživatelé pravidelně utápějí v záchodě, kolik se jich neustále ztrácí a kolik jich je každoročně vhozeno do Hory osudu v Mordoru, jde o neuvěřitelné číslo.

Kolem 31 % (228 milionů) z tohoto čísla patří zařízením v Číně. Spojené státy jsou na druhém místě s 16 % (120 milionů). Nejoblíbenějším modelem je první 4,7“ telefon od Applu čili iPhone 6 – ten má podle Newzoo 21% podíl na celkovém množství. Aktuální model iPhone 7 měl v dubnu „pouze“ 11 %, což však na takto mladé zařízení není vůbec špatný výsledek.

Tato data toho o odolnosti vypovídají hodně, když se totiž podíváme na celosvětové číslo, 728 milionů kusů je přibližně čtvrtina všech dnes používaných telefonů. Přitom byl v dubnu podíl prodejů Applu jen 15 %. To jasně ukazuje, že iPhony oproti konkurenci vydrží mnohem víc.

Právě to je důvod, proč vždy při porovnávání s dalšími levnějšími zařízeními porovnáváme cenu i s potenciální trvanlivostí. Produkty od Applu déle vydrží a mají mnohem stabilnější hodnotu než konkurenční zařízení.

Zdroj: AppleWorld.Today

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.