imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iPhony jsou opět neprolomitelné


V současnosti neexistuje nástroj, který by mohly tajné služby nebo policie použít k prolomení iPhonu proti vůli jejich vlastníků.

V minulosti jsme již informovali o GrayKey boxu, jenž policii a tajným službám umožňoval prolomit iPhone. Situace se díky tomu stala vážnou. Naštěstí se nikdo kromě těchto dvou subjektů, které jsou extrémně regulované, nemohl k nástroji dostat. Cílovka GrayKey je velice malá.

GrayKey vypadá takto

To však Apple nepřesvědčilo. Ten by raději rozdával telefony zdarma a ztratil veškerou svou reputaci pro to, aby vyřešil jakékoliv situace kolem vylámání informací z iPhonu. Brzy přišel s částečným řešením, kdy limitoval použití USB příslušenství. GrayKey právě pomocí USB funguje a telefony prolomí díky brute force. Řešení Applu zkrátka zakazuje přenos dat skrz USB, pokud telefon nebyl v poslední hodině odemknutý.

Jakmile Apple své řešení vypustil do světa, v GrayKex začali pracovat na jejich odpovědi. Ukázalo se, že dokážou blokování USB obejít, čímž se autority opět mohou dostat do telefonu. Až do teď.

Podle zprávy Forbesu se Apple opět rozhodl zacelit všechny díry, jež GrayKey vpouštěly do zařízení. Dokonce ani odborníci na bezpečnost nedokážou přesně popsat, co Apple udělal. Víme jen to, že od spuštění iOS 12 funguje tzv. „partial extraction“, jež umožňuje přístup jen metadatům, jako je velikost souborů.

Vsadili bychom se, že v GrayKey opět pracují na plné obrátky. Než však přijdou s novým řešením, můžeme prohlásit, že:

iPhony jsou opět neprolomitelné.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.