imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak z iTunes smazat zálohu iPhonu


Bezpečnostní zálohy můžete ukládat do iCloudu, případně přímo na svůj počítač pomocí iTunes. Jestliže jste zvolili druhou možnost, ukážeme vám, jak následně smazat dále nepotřebné soubory.

Někdy je potřeba, aby člověk udělal zálohu svého iPhonu nebo iPadu. Pokaždé vám to doporučujeme u instalace jakéhokoliv důležitějšího softwaru. Jestliže máte kvalitní internetové připojení a dostatek prostoru na iCloudu, můžete si vybrat mezi zálohou přímo sem a zálohou do počítače pomocí Lightning kabelu a iTunes.

iTunes veškerá data uchovává lokálně, každá taková záloha vám proto ukrajuje volný prostor. Jestliže už zálohu nepotřebujete nebo nechcete, smažete ji následovně:

  1. Otevřete iTunes.
  2. Klikněte na Preferences.
  3. Zvolte záložku Devices.

Zde najdete veškeré zálohy, kde lze zkontrolovat časovou značku každé z nich. Pokud chcete počítač jen pročistit, zvolte ty nejstarší a klikněte na Smazat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.