imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

imac

Jak aktivovat AirDrop na starém Macu


Službu AirDrop na sdílení souborů mezi iPhonem, iPadem a Macem používáme každý den. Je pohodlná a intuitivní, nicméně má i jednu nevýhodu, ne každý Mac ji podporuje.

Není žádným překvapením, že novodobé funkce nejsou dostupné pro 10 let staré zařízení. Ovšem i na starších Macích můžete využívat AirDrop, stačí jednoduché kouzlo v Terminalu. Mezi podporované modely patří:

  • MacBook Pro (Pozdní 2008 a novější),
  • MacBook Air (Pozdní 2010 a novější),
  • MacBook (Pozdní 2008 a novější),
  • iMac (Časný 2009 a novější),
  • Mac Mini (Střed 2010 a novější),
  • Mac Pro (Časný 2009 s kartou AirPort Extreme, střed 2010 a novější).
airdrop

Všechny tyto počítače funkci oficiálně podporují. Další podmínkou je operační systém ve verzi alespoň OS X 10.7. Pokud vaše zařízení v seznamu výše není, můžete AirDrop využívat pomocí ethernetového portu. Jednoduše se řiďte podle následujících kroků:

  1. Otevřete Terminal.
  2. Vložte příkaz defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 1 a stiskněte Enter.
  3. Zadejte příkaz killall Finder a stiskněte Enter.
airdrop

Nyní můžete AirDrop používat dvěma způsoby. Prvním je otevřít Finder a na bočním panelu zvolit AirDrop a poslat soubor na požadované zařízení. Druhým je použít tlačítko Share při kliknutí pravým tlačítkem myši. Pokud chcete funkci AirDrop vypnout, zadejte do Terminalu příkaz defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 0 a restartujte svůj Mac.

Fb lead: Use AirDrop on every Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.