imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

dark mode

Jak aktivovat Dark Mode v macOS Mojave


Ačkoliv jsme ho očekávali v iOS, Apple představil tmavý mód nejdříve v macOS. Dark Mode je jednou z nejúchvatnějších designových úprav posledních let a nyní si ukážeme, jak ho aktivovat ve vývojářské beta verzi macOS Mojave.

Aktuální operační systém Applu sice funkci pod názvem Dark Mode zahrnuje, nicméně se jedná pouze o částečné ztmavení několika prvků.

dark mode
Tohoto jsme se zatím nedočkali.

To by ale nebyl Apple, kdyby nám nesplnil všechna naše přání: Dark Mode je tu, alespoň někde. Tmavé téma Apple sice představil, ale tam, kde jsme to vůbec nečekali, v macOS. Jak ale vyšlo najevo, černá macOS opravdu sluší.

Pro aktivaci Dark Modu v macOS stačí provést následující:

  • otevřete System Preferences,
  • otevřete menu General,
  • v sekci Appearance zvolte na pravé straně tmavý obrázek.

A je to. Jediným problémem je, že při nastavení světlého tématu nelze změnit Dock a menubar na tmavý.

dark mode

P.S.: Netušíme, kdy vyjde veřejná beta verze macOS, doufáme ale, že to bude již brzy.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.