imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak budou vypadat oblíbené aplikace na Apple Watch?


Stejně jako mohou externí vývojáři pracovat na aplikacích pro iPhone nebo iPad, letos se jim zpřístupňuje nový nástroj WatchKit. Jde o aplikaci, která jim pomůže vytvářet díla určená výhradně pro chystané Apple Watch. Umožní například přidávat upozornění (notifikace) a celkově připravit vzhled celého díla.

Zatímco spousta lidí je skeptická k novince Apple, IT nadšenci už se nové technologie nemohou dočkat. Tým Thinkapps nyní dostal nápad a zeptal se návrhářů ve své komunitě, jak by mohly populární aplikace na vašem zápěstí vypadat. Výsledky si můžete prohlédnout.

Následující návrhy nejsou oficiální a není ani žádná záruka toho, že se dané aplikace skutečně objeví v Apple Watch.

Facebook Messenger

unity_thinkapps_messenger

Nedíval jsem se na přesné statistiky, ale Facebook Messanger je pravděpodobně druhá nejpopulárnější aplikace na posílání zpráv v zařízeních s iOS. Není tak divu, že na ni bude upřena velká pozornost. Využití chytrých hodinek ke čtení rychlých zpráv bude jedna z nejvíce využívaných předností. Je proto důležité připravit perfektní rozložení i funkčnost. Na malém displeji není mnoho místa na zbytečné bubliny, proto text přavděpodobně vytlačí ikonky a jiné zbytečnosti ve zprávě.

Uber

sspsoftware_thinkapps_uber

Uber je stále více populárnější aplikace. Jde o anomální taxi službu, proti které protestovalo nejedno seskupení horlivých taxikářů. Obrázek jasně znázorňuje postup, jakým si projdete při objednávání řidiče. Rozhraní je velmi čisté a jednotné. Působí elegantně a zároveň velice jednoduše, což je pro rozšíření aplikace jedna z priorit.

Lyft

pixelgrow_thinkapps_lyft

Lyft je služba podobná Uber. Funguje však zatím jen v USA.

Moves

unity_thinkapps_moves

Sportovní a fitness aplikace mají jednoznačně největší potenciál uspět v připravovaných Apple Watch. Pravděpodobný vzhled jednoho ze zástupců si můžeme prohlédnout na obrázku. Je zde jasně patrná snaha omezit se na minimum dat v rámci jedné obrazovky. Jedině tak zůstane přehledná i přes velké množství užitečných funkcí. Zde je také názorně vidět, že barvy aplikací budou jednoznačně vybírány tak, aby ladily s celkovou konstrukcí hodinek.

Skype

touchart_thinkapps_skype

Dokonce i Microsoft bude muset vyvíjet Skype určený pro Apple Watch. A vy už můžete vidět, jak bude asi vypadat. Chytré hodinky jsou jako zrozené pro krátkou komunikaci.

Twitter

codemymobile_thinkapps_twitter

Stále velmi populární sociální síť Twitter může zabodovat s novou aplikací. Umím si představit, že nejdůležitější zprávy se dozvím okamžitě z displeje svých hodinek. Omezený počet znaků je skvěle nastavený pro zařízení takovýchto rozměrů. Pro společnost je to tak jedinečná příležitost, jak se dostat opět do popředí internetové komunikace.

Youtube

simplyuser_thinkapps_youtube

 

AppleWatch_YTanimation

Sledovat video na hodinkách asi pro většinu z nás nedává moc smysl. Ale YouTube je především knihovna milionů hudebních alb, která si můžete zdarma pouštět stále dokola. Pro tyto účely jsou Apple Watch vyhovující a snadno tak nahradí iPod. To vše platí až do chvíle, než opustíte město, pak už vám je YouTube s pokrytím připojení, jaké v Čechách posktovatelé nabízejí, celkem k ničemu.

Je zřejmé, že se vývojáři budou muset opět zamyslet a tak, jako to bylo při přechodu z počítačů na smartphony, i nyní půjde o radikální změny v rozložení a hledání cest, jak přehledně nacpat co nejvíce informací do co nejmenšího prostoru. Už se těším na tu zajímavou podívanou a přetahování uživatelů z jedné strany na druhou.

Zdroj a obrázky: ThinkApps

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.