imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak dobrým UI designerem byste byli?


Krátká, o to však zábavnější hra vám ukáže, jestli máte dobré oko na design uživatelského rozhraní. Najdete i ty nejmenší chyby?

Dnes je design webů stejně důležitý, stejně jako u libovolného dalšího obsahu. Vedle dobrých schopností musíte mít pro tvorbu pohodlného a intuitivního ovládání i nějaké znalosti a talent. Kdo všechno zvládne, může být UI (User Interface) designerem.

Jako všude se můžete zdokonalovat i v tomto oboru. Je několik zlatých pravidel, která sledovat: mezery, barvy a hrany, které uživatelé milují. Dobrý UI designer dokáže vše převést do praxe. Nicméně talent a dobré oko, to je úplně něco jiného. Vedle kreativity potřebujete i estetickou intuici.

S pomocí Can’t Unsee můžete své schopnosti vyzkoušet. Uvidíte, jak zvládáte sledovat vzory, harmonie, zarovnání, linky a další. Vše je demonstrováno pravidly iOS, takže uživatelé iPhonů mají velkou výhodu. Nicméně ne všechny chyby jsou úplně jasné a jednoduché.

Jsou tu tři fáze (jednoduchá, střední a těžká), každá se pak skládá z 15 různých příkladů. V každém z nich porovnáváte dva podobné fragmenty uživatelského rozhraní. Jen jeden z nich je však vytvořen správně. Musíte vybrat ten, který to je. Po volbě okamžitě dostanete zpětnou vazbu a rozbor chyb. A pak už nikdy nedokážete podobné chyby nevidět…

Vyzkoušejte Can’t Unsee!

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.