imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak efektivněji používat režim Nerušit


Určitě tu situaci znáte. Potřebujete se na práci skutečně soustředit a nechcete, aby vás iPhone rušil svými upozorněními. Co uděláte? Ano, zapnete funkci Nerušit. Nicméně to neznamená, že se musíte vzdát všech volání a upozornění.

Funkce Nerušit je dokonalým řešením, jak vypnout všechny příchozí hovory a oznámení, pokud si je nepřejete. Navíc s příchodem iOS 12 jsou k dispozici další možnosti nastavení, díky nimž si můžete přizpůsobit své tiché období ještě lépe.

Jediným problémem je, že telefon zůstává v klidovém stavu, jen když je zamčený. Přestože nepřetržitě přijímáte oznámení, vaše zařízení nebliká a nic nezobrazuje. Teprve po odemčení se o nich dozvíte.

Pokud však přístroj používáte, uvidíte příchozí hovory a upozornění se zobrazí, nemluvě ani o vibracích a zvucích. Může to být docela nepříjemné, například pokud chcete při cestování napsat delší e-mail. V té situaci byste chcete určitě věnovat pozornost tomu, co píšete, a ne komentářům pod vaším nejnovějším příspěvkem na Instagramu.

Naštěstí nyní máte možnost z propojeného světa aspoň částečně utéci. Stačí se rozhodnout, že nechcete být rušeni, a pak si přizpůsobit nastavení Nerušit.

Chcete-li ze svého života vykázat všechna upozornění, postupujte takto:

  • Jděte do Nastavení
  • Přejděte na ikonu měsíce a zvolte nabídku Nerušit
  • V sekci Vypnout zvuk vyberte možnost Vždy

Při nastavení této možnosti se oznámení nezobrazí ani v případě, že telefon používáte.

Pokud si chcete být naprosto jisti, můžete si vybrat z několika dalších možností z části Telefon v nabídce Nerušit:

Povolená volání

  • Všichni – tímto způsobem ztlumíte všechna ostatní upozornění a budete přijímat hovory od kohokoliv
  • Nikdo – to je úplné odříznutí, váš telefon nezobrazí žádné příchozí hovory, zobrazí se pouze malý odznáček v apce Telefon
  • Oblíbené kontakty – telefon filtruje příchozí hovory z oblíbených položek v seznamu kontaktů

Dále můžete v kontaktech vytvořit různé skupiny, které můžete vybrat v sekci Nerušit v sekci Skupiny. (Zajímavé je, že je nemusíte ani přidávat do Oblíbených.)

Zapnutá volba Opakované volání znamená následující: když vám kdokoliv zavolá do 3 minut od prvního hovoru, obdržíte oznámení.

Ultimátní vychytávka: jako spoušteč funkce Nerušit můžete použít svou polohu. Chcete-li tuto funkci použít, potáhněte prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky nebo potáhněte prstem nahoru (v závislosti na zařízení, které používáte) k zobrazení Ovládacího centra. Pevně klepněte pomocí 3D Touch/Haptic Touch na ikonu Nerušit a poté vyberte možnost “Než odejdu”. Takto, díky sledování vaší polohy, se funkce automaticky vypne, například když opustíte kancelář.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.