imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

apple watch

Jak monitorovat spánek pomocí Apple Watch


Na monitorování spánku existuje celá řada zařízení. Proč ale nevyužít Apple Watch? Dnes si ukážeme, jak monitorovat váš spánek právě pomocí těchto chytrých hodinek.

Pokud věříte v kouzelné výhody monitorování kvality spánku a chytrého budíku, máte k dispozici celou řadu možností. Počínaje těmi nejjednoduššími iPhone aplikacemi až po zařízení, která jsou vyvíjena speciálně pro tento účel. Mezi ně patří například Beddit, který je pro monitorování kvality spánku jedním z nejlepších.

Nebudeme tvrdit, že nějaké z dostupných možností je vyloženě špatné. Podle nás jsou ovšem jedním z nejrozumnějších řešení právě Apple Watch, zejména pokud již jedny vlastníte. Někomu se možná nespí s hodinkami na ruce dobře, pokud vám to ale nevadí, nemůžete šlápnout vedle. Jde o mnohem lepší řešení než jednoduchá iPhone aplikace monitorující vydávané zvuky.

iphone

Apple Watch vyhodnocují informace na základě pohybu vašeho těla, přičemž důležitou roli hraje měření srdečního tepu. Nezapomeňte, že při monitorování spánku budou hodinky neustále aktivní a tak se mohou rychleji vybíjet. Naštěstí je induktivní nabíjení hodinek opravdu rychlé a tak si je stihnete dobít klidně při večeři nebo když se sprchujete.

Pokud vám spaní s hodinkami na ruce nevadí, zbývá vybrat tu správnou aplikaci. Apple Watch žádné integrované řešení nenabízí a musíte se tak poohlédnout jinde. Níže vám představíme tři možná nejlepší aplikace na monitorování spánku.

Pillow

Hned první aplikace je podle nás zřejmě ta nejlepší. Pokud hledáte jednoduchou, ale dobře fungující aplikaci zdarma, rozhodně vyzkoušejte Pillow. Výhodou je, že se původně jedná o originální aplikaci pro iPhone a může tak kombinovat data z měření srdečního tepu a výpočty podle zvukových signálů. Pokud ji budete používat na Apple Watch, nemusíte mít na posteli položen iPhone, jelikož bude fungovat i ze stolku.

pillow

Nasbíraná data lze synchronizovat přes iCloud a propojit s aplikací Runkeeper. Vývojářům dáváme palec nahoru za možnost vypnout displej.

AutoSleep

Pravděpodobně nejpřesnější aplikace tohoto typu, jakou můžete na App Storu najít. Podle několika testů dosahuje s pomocí Apple Watch podobných výsledků jako Beddit 3. Jak může napovídat název, aplikace automaticky pozná, kdy ulehnete ke spánku a kdy se probudíte. Oproti Pillow nabízí také několik funkcí navíc.

autosleep

Stále se ovšem snadno používá a jde o nejrozšířenější monitorovací aplikaci, čemuž nezabránil ani fakt, že stojí 89 Kč.

Sleep++

V aplikaci uvidíte velké tlačítko Start a Stop. Před tím, než jdete spát, je potřeba monitorování aktivovat a po probuzení zase deaktivovat. Oproti dvěma předchozím aplikacím nic nového nepřináší, ale umí sdílet data s aplikací Health a je zdarma.

sleep++

Stáhnout Pillow z App Storu (zdarma, obsahuje nákupy v aplikaci)

Stáhnout Autosleep z App Storu (89 Kč)

Stáhnout Sleep++ z App Storu (zdarma, obsahuje nákupy v aplikaci)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.