imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

ipad

Jak na brouzdání ve Split View v Safari


Díky své velikosti nabízí iPad oproti menším iOS zařízením několik funkcí navíc. Jednou z nich je Split View. Pojďme se na něj podívat.

V iOS 11 si můžete rozdělit obrazovku na dvě části a v každé operovat jinou aplikaci. Zároveň tak můžete sledovat YouTube a psát e-mail. Můžete si ale také otevřít dvě Safari okna a používat obě zaráz.

Split View podporují iPady Pro a nový iPad 2018. Použití v Safari je pak naprosto jednoduché:

  1. Otevřete Safari.
  2. Nechte si načíst dvě stránky ve dvou panelech.
  3. Jednu ze záložek chyťte, přesuňte doprostřed obrazovky a pusťte.
split view

Díky rozdělenému zobrazené můžete snadno brouzdat po internetu ve dvou oknech zároveň. Snadno můžete mezi okny přesouvat různé panely. Uzavřít je pak můžete klasickým kliknutím na křížek v levém horním rohu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.