imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

touch id

Jak na efektivnější Touch ID


Stejně jako všechny ostatní biometrické identifikace má i čtečka otisku prstů své výhody a nevýhody. V článku vám ukážeme, jak efektivněji používat Touch ID iPhonu.

Ačkoliv je Touch ID pohodlný způsob odemykání telefonu, má i své mouchy. Čtečka například nedetekuje mokré nebo ušpiněné prsty a občas nereaguje tak rychle jak by měla.

touch id

Podle našich zkušeností je Face ID chytřejší, jelikož se neustále učí váš obličej rozpoznávat a čím více ho používáte, tím efektivnější identifikace je. Touch ID nic takového neumí, ovšem jednoduchým trikem můžete zaručit, že bude vždy pracovat správně a telefon bude odemykat okamžitě.

V menu Touch ID a kódový zámek můžete přidávat otisky prstů. Efektivitu identifikace tak můžete zvýšit, když přidáte otisk toho samého prstu vícekrát. Díky tomu bude mít iPhone k dispozici různé modely a čtečka bude pracovat rychleji.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.