imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

hdr iphone

Jak na HDR video na iPhonu a iPadu


Nejnovější mobilní zařízení Applu podporují HDR, což se ovšem nedá říct o všech mediálních zdrojích. Pojďme se podívat, jak na iPhonu a iPadu přehrát HDR video.

Apple na loňské WWDC oznámil podporu HDR pro druhou generaci iPadu Pro, kvůli nedostatku obsahu se ovšem o této funkci moc nemluvilo. S příchodem nové Apple TV 4K, iPhonu 8 a iPhonu X nabízela filmy v HDR v podstatě pouze služba iTunes Movies.

Super Retina OLED displej iPhonu X umí opravdové HDR a u Apple TV 4K záleží na obrazovce. V případě ostatních zařízení sice HDR zvládá procesor, ale obrazovka ne. Rozdíly mezi barevným gamutem lze ovšem vidět i na displejích bez podpory HDR. To ale nehraje žádnou roli, pokud není v HDR samotný zdroj.

Dnes již lze naštěstí vybírat z celé řady filmů a videí. Formát podporují služby Netflix a Vimeo a nyní se k nim se přidalo také YouTube.

hdr iphone

Pokud je video v tomto formátu dostupné zjistíte tapnutím na ikonu ozubeného kola. Nejdříve ovšem potřebujete nejaktuálnější verzi aplikace YouTube. Po nastavení HDR bude aplikace automaticky přehrávat video v požadovaném formátu.

HDR obsah z jiných zdrojů vyžaduje aplikace třetích stran. Na výběr máte několik možností jako Infuse Pro 5 pro iPhone i iPad. Cena je sice poněkud vysoká, na druhou stranu umí ale přehrávat také UHD Blu-Ray soubory a nemusíte platit žádné další měsíční poplatky.

Stáhnout Infuse Pro 5 z App Storu (379 Kč)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.