imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak na iPhonu odstranit červené oči na fotografiích


Stalo se vám někdy, že měla postava na vaší jinak dobré fotografii rudé oči? Pomocí následujícího triku se červených očí snadno zbavíte a nebudete k tomu potřebovat ani žádnou aplikaci.

Zajisté každý někdy vidělfotografii, na které má daná osoba červené oči. Důvodem přitom není to, že by se jednalo o upíra nebo jinou kouzelnou postavu. Červené oči vznikají pouze při špatném osvětlení nebo při použití blesku.

Při špatném osvětlení se vaše zorničky rozšíří, aby se do nich dostalo více světla. Pokud navíc do rozšířené zorničky vystřelí blesk fotoaparátu, dostane se do ní velké množství fotonů a nebude mít čas se stáhnout a světlo se od zadní části oka odrazí. V této části se nachází velké množství žilek, které při zachycení fotoaparátem způsobují červené oko.

Ve většině případů se pak jedná o nechtěný efekt. Naštěstí ho lze snadno odstranit a nemusíte stahovat ani žádnou aplikaci. Stačí provést následující:

  • otevřete fotografii v aplikaci Photos a v pravém horním rohu tapněte na Edit,
  • nyní uvidíte ikonu s přeškrtnutým okem, na kterou tapněte,.
  • tapněte na červené oči na fotografii (dokud se nedostanete na požadovanou úroveň korekce).

Malý zázrak a problém je vyřešen!

Zajímavé je, že chybějící červené oči mohou být příznakem vážné nemoci objevující se u dětí od 1 do 2 roků. Ty mají místo toho oči v daných podmínkách na fotografiích zabarvené do běla nebo do žluta (leukocoria) a může jít o symptom retinoblastomu, tedy zhoubného nádoru oka. Pokud máte podezření, rozhodně se poraďte se svým lékařem.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.