imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak na iPhonu vypnout GPS


Ačkoliv GPS nespotřebovává tolik energie a lze ji upravit v každé aplikaci zvlášť, někdy můžete chtít z očí satelitů zmizet.

Spousta uživatelů iPhonu se ptá, jak mohou vypnout GPS. Obvykle se jich ptám, z jakého důvodu ji chtějí vypínat? Většinou následuje diskuze na téma nastavení pro každou aplikaci zvlášť, šetření výdrže baterie a veškeré zbytečné věci vztahující se na její deaktivaci.

Neustále tvrdím, že není potřeba vypínat GPS úplně, v rámci přání většiny se s vámi ale podělím o návod, jak polohové služby vypnout. Nejde tedy jen o GPS, ale také o wifi, Bluetooth a pokusy o určení polohy přes triangulaci vysílačů.

Berte ovšem na vědomí, že toto nastavení ovlivní chod vašich Apple Watch a některé aplikace nemusí fungovat správně. Pokud přesto chcete lokační služby vypnout, postupujte následovně:

  • jděte do Nastavení > Soukromí,
  • klepněte na Polohové služby,
  • pomocí přepínače deaktivujte funkci.

Pokud nyní otevřete aplikaci, která pro svůj chod tyto služby vyžaduje, vyskakovací okno vás upozorní, že je máte vypnuté.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.