imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak na iPhonu vypnout Smart HDR


Bavíme se o super funkci, pokud ji ale z nějakého důvodu nepotřebujete, můžete ji snadno deaktivovat. V článku se dozvíte jak.

Na téma HDR se v minulosti rozepsal kolega Ex1tus. V rychlosti jde o to, že pokud máte extrémní světelné podmínky, například polovina fotografie je přesvětlená a druhá polovina je moc tmavá, váš iPhone pořídí více fotografií zaráz. Na jedněch zaostří na detaily světlejší části a na druhých na tmavší části. Poté spojí fotografie do jedné, díky čemuž zůstanou detaily zachovány i přes nevhodné světelné podmínky.

Název funkce Smart HDR v iPhonech XS, XS Max a XR napovídá vše: jde o HDR, akorát chytřejší. Chytřejší v tomto případě znamená využití silného procesoru, pokročilých algoritmů a strojového učení. Telefon tak lépe vyhodnotí spojení a výsledkem jsou detailnější a hezčí fotografie.

Samozřejmě musí být algoritmus správě zkalibrován. Smart HDR je totiž důvodem postarší „beauty gate“, která se zjevila s příchodem nových iPhonů. Lze tedy vidět, že využití Smart HDR nemusí být výhodou ve všech případech. Naštěstí ji lze snadno vypnout.

  • Otevřete Settings.
  • Jděte do menu Camera.
  • Deaktivujte přepínač u Smart HDR.
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.