imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

macos font

Jak na macOS nainstalovat nové fonty pro celý systém


Pokud vytváříte jakoukoliv grafiku, často k práci potřebujete vhodné fonty. Internet jich je plný a snadno si je můžete nainstalovat na svůj Mac. Pojďme se podívat jak na to.

Pokud stahujete font například z DaFont nebo 1001 Free Fonts, stačí stažené soubory rozbalit a nainstalovat. V takovém případě se ale font nenainstaluje pro celý systém, ale jen pro aktivní přihlášený účet.

macos font

Jestliže si tímto způsobem nainstalujete nějaký font, bude dostupný pouze pro vás a ostatní uživatelé k němu nebudou mít přístup.

Jak tedy nainstalovat font pro kompletně celý systém?

macos font
  1. Otevřete Finder a v horním menu klikněte na Go.
  2. Zvolte Go to Folder…
  3. Zadejte /Library/Fonts a stiskněte Enter.
  4. Přetáhněte požadované fonty do adresáře.

Tímto způsobem budou moci nové fonty využívat všichni uživatelé ve všech programech.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.