imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

mac

Jak nastavit časované vypnutí/zapnutí Macu


V macOS můžete snadno nastavit čas, kdy se má váš Mac zapnout, nebo vypnout. Pojďme se podívat, jak na to.

Pokud často renderujete složité scény nebo stahujete ohromné množství dat a nepotřebujete k tomu sedět u počítače, může vám přijít vhod nastavení automatického vypnutí (případně zapnutí) počítače.

Tím předejdete zbytečně zapnutému počítači, ušetříte něco málo energie, baterie a navíc můžete v klidu odejít s pocitem, že bude váš počítač řádně vypnut. Pro nastavení naplánovaného vypnutí, zapnutí, uspání nebo probuzení postupujte následovně:

  1. Jděte do Apple menu (nebo Spotlight)  > Systémové nastavení a poté Úspora energie.
  2. Klikněte na Rozvrh.
mac

Pokud chcete nastavit vypnutí, nastavte nejdřív probuzení počítače 5 minut před požadovaným vypnutím. Mohlo by se totiž stát, že počítač přejde do režimu spánku, ze kterého se nebude schopen vypnout. Pokud tedy chcete, aby se váš Mac vypnul v 0.30, nastavte na 0.25 také jeho probuzení.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.