imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak nastavit eSIM na iPhonu


Nedávno představený iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR podporují technologii eSIM. Pojďme se podívat, jak ji aktivovat.

S příchodem iOS 12.1 umožnil Apple u iPhonů aktivovat sekundární SIM karty. V případě evropských modelů tak lze učinit virtuálně. Jedná se o novou technologii, kterou váš operátor ještě nemusí podporovat. Pro bližší informace byste tedy měli kontaktovat přímo vašeho operátora. Pokud ale chcete druhý tarif, postupujte pro aktivaci následovně:

  1. Vstupte do nastavení svého iPhonu.
  2. Vstupte do menu Mobilní data.
  3. Tapněte na přidat Datový plán.
  4. Oskenujte QR kód z vaší smlouvy nebo zadejte aktivační data ručně.

V případě sekundární SIM si můžete zvolit, zda bude používána pouze pro volání, nebo mobilní data. Pro aktivací může být vyžadována také aplikace operátora.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.