imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

tlačítko home

Jak nastavit na iPhonu rychlost tlačítka Home


Máte pomalé prsty? Žádný problém. Dnes vám ukážeme, jak zpomalit reakce tlačítka Home a tím zpříjemnit ovládání vašeho iPhonu.

Tlačítko Home představuje hlavní ovládací prvek všech iPhonů vyjma iPhonu X. Jedno stisknutí vás přenese na Home Screen, dvojité stisknutí vyvolá multitastking trojité aktivuje a deaktivuje nastavenou funkci.

tlačítko home

Standardně je ovšem potřeba mačkat tlačítko poměrně rychle. Rychlost prodlevy tlačítka lze naštěstí nastavit a tak ho mohou pohodlně ovládat i uživatelé s pomalejšími prsty.

Nastavit rychlost odezvy tlačítka Home můžete následovně:

  1. Otevřete Settings.
  2. Otevřete General.
  3. Otevřete Accessibility .
  4. Vyhledejte Home Button menu.

Zde si můžete zvolit ze tří různých rychlostí: Default, Slow, Slowest. Největší rozdíl lze pozorovat mezi Default a Slow. Nicméně optimální rychlost záleží jen a pouze na vás. Na iPhonu X lze takto nastavit rychlost spodního tlačítka.

tlačítko home

Tip: Na iPhonu 7 a iPhonu 8 si můžete nastavit také intenzitu stlačení. To naleznete v nastavení pod General > Home Button.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.