imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

apple watch

Jak nastavit upozornění na zrychlený srdeční tep na Apple Watch


Jednou z nejlepších funkcí Apple Watch je monitoring srdečního tepu. Kromě cvičení umí rozpoznat také neobvyklou srdeční aktivitu. Pojďme se podívat, jak se nechat na případné problémy upozornit.

Chytré hodinky Applu jsou skvělým pomocníkem pro zdravý životní styl. Motivují vás cvičit a dokáží detekovat zárodky zdravotních problémů. A upozornění zrychleného srdečního tepu může opravdu zachraňovat životy.

apple watch srdeční tep

Hodinky měří váš puls a z nejnižších a nejvyšších hodnot vytvoří průměr. Nejpřesnějších hodnot dosahují, když odpočíváte. Pokud každopádně naměří nadmíru vysoké hodnoty, upozorní vás na to. Můžete tak předejít náhlým srdečním příhodám a domluvit si vyšetření u doktora.

Pro aktivování upozornění na zrychlený tep otevřete aplikaci Watch na svém iPhonu a vstupte do části Srdeční tep. Zde si nastavte požadovanou úroveň tepu, při které vás hodinky upozorní. Nejvhodnější úroveň tepu zjistíte po poradě s doktorem.

Poznámka: Tato možnost není dostupná pro 1. generaci Apple Watch.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.