imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak odstranit duplikáty v nabídce Otevřít v aplikaci


V prostředí operačního systému OS X můžete občas narazit na vytváření duplikátů aplikací v kontextové nabídce dokumentu ve Finderu. Jak na ni?

Nedávno do redakční schránky přibyla zpráva tohoto znění:

Dobrý den,
někdy v minulosti jsem zde četl návod, jak odstranit duplicitní soubory – viz obrázek. Když nahraji aktualizaci, zůstane v nabídce „otevřít v aplikaci“ i stará verze programu.  Nemůžu na to přijít a rozčiluje mě, že to je takové neupravené. Umíte mi prosím poradit? Co s tím?

Kupodivu nejde o žádnou novou chybu, vyskytuje se již od verze operačního systému Mac OS X 10.5 Leopard. Toto chování souvisí s dočasnou pamětí spouštěcích služeb a jeho náprava je naštěstí velmi snadná.

duplicate-apps-open-menu

Rychlá verze spočívá v otevření aplikace Terminál (najdete ji ve složce Aplikací), do které zadáte tento dlouhý příkaz a potvrdíte je stiskem klávesy Enter:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain user;killall Finder

Pozor, jde skutečně o jeden jediný příkaz na jediný řádek, překopírujte jej do terminálu tak, jak je zde uveden. Po dokončení tohoto příkazu se restartuje Finder a vše bude v pořádku.

Pokud se však terminálu bojíte, můžete pro obnovení použít také aplikaci OnyX, hledejte v ní položku Rebuild Launch Services (Údržba > Přestavění > LaunchServices).

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.