imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

app store

Jak odstranit verifikaci platby u aplikací zdarma z App Storu


Otravují vás vyskakovací okna verifikace plateb při stahování aplikací zdarma? Pak vám ukážeme, jak se jich zbavit.

Při registraci Apple ID vyplňujete také své platební detaily pro případ stahování placených aplikací z App Storu nebo iTunes Storu. Při využívání těchto služeb si pak systém tyto informace vyžádá i v případě, že se chystáte stáhnout aplikaci, která je dostupná zdarma.

Pokud jste si 100% jistí, že za žádnou aplikaci platit nebudete, můžete si své platební informace jednoduše smazat. Vyhnete se tak případným neúmyslným platbám, například když si zapomenete zrušit předplatné po trial verzi zdarma.

itunes

Pokud máte aktivováno Rodinné sdílení, není tato možnost přístupná. Nicméně po její deaktivaci se okamžitě objeví možnost „Žádné“. Rodinné sdílení vypnete následovně:

  1. Vstupte do nastavení.
  2. Tapněte na své jméno.
  3. Tapněte na Rodinné sdílení.
  4. Deaktivujte Rodinné sdílení nebo opusťte skupinu.

Pro smazání detailů vaší platební karty postupujte následovně:

  1. V nastavení tapněte na iTunes & App Store.
  2. Tapněte na Apple ID.
  3. Zvolte Zobrazit Apple ID.
  4. Zvolte Platební informace.
  5. V sekci Platební metoda zvolte Žádné.
platební detaily

Od této chvíle vás nebudou aplikace zdarma obtěžovat s verifikací platby. Platební informace si můžete samozřejmě vždy opětovně vyplnit.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.