imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak omezit velikost Time Machine zálohy (bez rozdělování disku)


Zřejmě tu situaci znáte: pořídíte si velký externí disk a chcete jej použít nejen pro Time Machine zálohy. Nechcete ale pro zálohy vyplýtvat celou jeho velikost, ale jen určitou část. Co teď? Rozdělit disk do dvou oddílů? Kdepak!

Naštěstí lze velikosti zálohy omezit přímo nastavením Time Machine. Když totiž tomuto systému řeknete, jaké množství úložného prostoru má k dispozici, bude se spořádaně chovat v rámci nastavených limitů.

Jak na to:

  1. Otevřete aplikaci Terminal (Terminál),
  2. Zadejte do ní následující příkaz a potvrďte jej stiskem klávesy Enter a následným zadáním vašeh hesla:
    sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.TimeMachine MaxSize 250000000
  3. Toto zadání jistě chápete – tímto jednoduchým příkazem řeknete Time Machine, že má pro zálohy k dispozici jen 250 GB. Pokud chcete nastavit jinou hodnotu, jednoduše změňte patřičně číselnou hodnotu (například 500000000 je 500 GB a podobně).
  4. Hotovo!

Screenshot 2015-08-31 08.57.53Pokud budete chtít kdykoli později toto omezení změnit, vymažete jej jednoduchým příkazem:

sudo defaults delete /Library/Preferences/com.apple.TimeMachine MaxSizeScreenshot 2015-08-31 08.58.44

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!