imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak opravit problémy s aplikací Mail po nejnovějším updatu?


Apple v minulém týdnu vydal nejnovější aktualizaci operačního systému OS X Yosemite na verzi 10.0.4. Ta mimo několika novinek v čele s Apple Music přinesla také nepříjemnou chybu projevující se v aplikaci Mail. Víme, jak se jí zbavíte.

mac-mail-icon-285x300Vypadá to na nepěknou hříčku osudu, protože update 10.10.4 mimo jiného sliboval opravu letitého problému v aplikaci Mail, vinou kterého trvalo odesílání některých zpráv až neúměrně dlouhou dobu. A zatímco jednu chybu se odstranit podařilo, nová se objevila.

Jde o problém, který se projevuje především u účtů na serverech Gmail nebo Exchange, nicméně někteří uživatelé jej reportují i na účtech od jiných provozovatelů.

Oč jde? Chyba se projevuje opakovanou neschopností aplikace Mail přihlásit se k vaší poštovní schránce. Toto chování se může projevit stejně dobře při spuštění, jako při kontrole nových zpráv nebo odesílání zprávy. Zkrátka všude tam, kde se poštovní klient pokouší znova a znova připojovat k poštovnímu serveru.

Naštěstí se podařilo objevit postup, který je pro odblokování tohoto chování funkční. Můžeme jej sami potvrdit.

Jak na to:
 1. Otevřete aplikaci Mail,
 2. otevřete nabídku Mail > Předvolby,
 3. na záložce Účty zvolte v sloupci v levé části okna problémový účet,
 4. v pravé části okna se přepněte na záložku Pokročilé,
 5. najděte položku nazvanou Automaticky detekovat a udržovat nastavení účtů a všimněte si, jestli je zaškrtnuta či nikoli,
 6. podle informace zjištěné v bodu 5 postupujte jedním z následujících kroků:
  • pokud není položka zaškrtnuta, vyberte ji a restartuje aplikaci Mail,
  • pokud je položka zaškrtnuta, zrušte toto zaškrtnutí a restartuje aplikaci Mail. Poté se vraťte zpět, opět ji zaškrtněte a restartuje aplikaci Mail.
 7. Opakujte tento postup pro všechny vaše účty.
 8. Hotovo!
Ucty

Zdroj: OS X Daily

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.