imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak opustit skupinové iMessage v iOS


Sociální život je super, někdy toho může být ale příliš. Pojďme si ukázat, co dělat v případě, že už vás nebaví číst iMessage zprávy vašich přátel/příbuzných/kolegů.

Možnosti skupinových konverzací v iMessage a FaceTime (ve FaceTime dostupné od iOS 12) mohou být nesmírně užitečné. Občas ale můžete chtít skupinovou konverzaci opustit, například pokud vás již probíraný obsah nezajímá.

Prosté smazání konverzace vám nijak nepomůže, jelikož v ní zůstanete nadále „přihlášení“ a nové zprávy se vám budou stále zobrazovat. Naštěstí lze konverzaci opustit oficiální cestou:

  • otevřete aplikace Zprávy,
  • zvolte požadovanou konverzaci,
  • v případě iOS 11 a starších tapněte na ikonu „i“ (informace) v pravém horním rohu,
  • v případě iOS 12 tapněte na avatary účastníků pro více detailů a tapněte na info,
  • sjeďte dolů a tapněte na červenou položku „Opustit konverzaci“.

A je to. Od této chvíle nebudete dostávat z dané skupinové konverzace žádné zprávy.

Poznámka: z nějakého důvodu můžete opustit skupinovou konverzaci pouze pokud zahrnuje alespoň 4 účastníky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.