imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

safari

Jak otevřít nedávno zavřené stránky v Safari


Stalo se vám někdy, že jste konečně našli toužebnou stránku, ale poté jste omylem celý prohlížeč zavřeli a museli ji zpětně hledat? Pokud ano, tak už ji nikdy hledat nemusíte.

Před nějakou dobou jsme si představili ty nejdůležitější zkratky při přechodu z Windows na Apple. Zmínili jsme také otázku zkratky CMD + Q a kterou metodu používat, abychom si omylem nezavírali běžící programy.

Co ale dělat, když si omylem zavřete stránku v prohlížeči? Kde se v Safari ukrývají naposledy zavřené stránky? Řešení jsou v podstatě tři a všechny jsou naprosto jednoduchá.

safari

Klávesová zkratka

Každý důležitý příkaz lze provést alespoň jednou klávesovou zkratkou. Pokud ovšem chcete navštívit naposledy zavřenou stránku, otevřete Safari a stiskněte „Shift + Command + T“”. Pokud si tuto zkratku zapamatujete, jedná zřejmě o to pravé řešení pro vás.

Menu historie

Historie Safari nabízí několik možností. Můžete si nechat otevřít všechny stránky, nebo jen tu poslední. Pokud si přejete otevřít jednu z nedávno zavřených stránek, najdete ji v seznamu nedávno zavřených stránek.

Dlouhé stisknutí tlačítko „Přidat stránku“

Jako vždy existuje ještě jedna skrytá možnost. Pokud podržíte dlouho stlačené tlačítko „Přidat stránku“, zobrazí se ten stejný seznam jako v případě historie.

Jedno kliknutí a můžete vybírat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.