imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak Pixar dopomohl Applu být více spolupracující společností


Nová kniha o Stevu Jobsovi, Becoming Steve Jobs, má odhalit spoustu nepoznaných faktů ze života spoluzakladatele Applu, přičemž některé z nich jsme již zveřejnili v předešlém článku.

V co však všichni doufáme, že bude mnohem více záživná a napínavá, než poněkud nudná biografie od Isaacsona, která popisuje Jobsův život od počátku až po jeho konec, kdy některé aspekty popisuje velmi rozvláčně, zatímco na některá další fakta neupozorňuje. V mnoha věcech se samozřejmě knihy shodují: a to v tom, že Jobs byl impulzivní, hrubý a neurvalý. A samozřejmě také geniální.

Catmull, Jobs a Lasseter, muži, kteří stojí u zrodu Pixar Animation Studios
Catmull, Jobs a Lasseter, muži, kteří stojí u zrodu Pixar Animation Studios

Autor knihy, redaktor Rick Tetzeli, se rozhodl Jobse uvést trochu v jiném světle. Vlastně se více zaměřil na podrobnosti týkající se osobního života, a hodně se věnuje také společnosti Pixar. I když Walter Isaacson znal pravděpodobně Stevea lépe a také s ním trávil více času, nezmínil se ve své knize o informacích, které zmínil v rozhovorech s Tatzelim. Takže žádné nudné čtení o věcech, které už víme.

Pokud se tedy zaměříme na zmiňovaný Pixar, který je již od počátku všemi brán jako jakýsi Jobsův vedlejšák, kniha odhaluje, že to není úplně tak. Bez Pixaru by se pravděpodobně Apple nedostal ani na pozici, na jaké v současnosti je, a to právě kvůli pozitivnímu tlaku ze strany Pixaru udělat Apple spolupracující s jinými společnostmi.

V případě, že vás tyto informace zaujaly, už vám jen zbývá počkat několik dní do vydání zmíněné knihy, která bude dostupná na Amazonu nebo na iTunes Store po 24. březnu.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.