imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak pohodlně konvertovat obrázky v HEIC na JPG


Vývojářský tým Softorino přišel s kvalitní aplikací zdarma, která vám pomůže konvertovat obrázky ve formátu HEIC na jiná, kompatibilnější řešení.

Apple představil s iOS 11 dva nové, moderní formáty souborů pod názvy HEIC a HEVC. Jedná se o formáty pro obrázky a videa, které používají modernější metody komprese než H.264 a mediální soubory díky nim nezabírají ani polovinu prostoru.

To zní skvěle, nicméně je Apple opět před světem o krok napřed a nové formáty ještě nejsou moc používané. Kvůli tomu nemusí být fotografie pořízené na iPhone kompatibilní se všemi zařízeními a softwarem. Jednoduše řečeno se občas můžete dostat do nepříjemné situace jako u MacBooků s USB-C.

Naštěstí přichází na scénu skvělá aplikace od Softorino s názvem WALTR HEIC, která funguje podobně jako USB-C redukce pro MacBooky: záchrana.

Nečekejte nic světoborného, aplikace je naprosto jednoduchá. Rozhraní funguje na bázi Drag&Drop a díky tomu je tak skvělá. Své HEIC obrázky přetáhnete do aplikace a za chvíli je obdržíte ve formátu JPG (nebo PNG). Žádné další zbytečnosti.

Dostane se vám stylové platformy a vysoké efektivnosti. To ale není od vývojářského týmu žádná novinka. Aplikace běží kompletně offline a je tak bezpečnější než online řešení. Během konverze uchovává všechna EXIF data, je dostupná pro PC a zvládá nekonečné množství obrázků zároveň bez omezení jejich velikosti. Navíc jsou všechny tyto funkce zdarma.

Co dalšího potřebujete? Pro stažení klikněte zde.

Pokud vám název Softorino něco připomíná, rozhodně to není žádná náhoda. Jejich úžasnou aplikaci nahrazující iTunes pod názvem WALTR 2 musí mít všichni majitelé iPhonu, kteří z něj rádi kopírují obsah na svůj počítač. Test této aplikace si můžete přečíst zde.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.