imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

ipad klávesnice

Jak posunout klávesnici na iPadu


Klávesnice iPadu se dá upravit několika způsoby. Můžete si ji rozdělit, použít celou plochu iPadu jako touchpad nebo si ji posunout z původního místa.

iPad nabízí řadu unikátních gest a specializovaných funkcí. Na první pohled může připomínat obří iPhone a částečně je to také pravda. Pro naprosto pohodlné ovládání tabletu byste se ale měli pár těchto ovládacích prvků naučit.

Mezi ně patří i posouvání klávesnice. Pro její minimalizaci stačí tapnout na tlačítko klávesnice v pravém dolním rohu. Podržte na tomto tlačítku prst a zpřístupníte si další možnosti. Možnost pro posunutí klávesnice vám hodí v případech, kdy tablet neleží v pozici pohodlné pro psaní na původně umístěné klávesnici.

ipad klávesnice

Díky této možnosti si můžete klávesnici umístit do pohodlnější vertikální pozice. iPad sám vyplní nově vzniklé místo rozdělením displeje. Posouvání klávesnice je navíc dostupné v jakékoliv aplikaci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.