imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak použít herní ovladač pro PlayStation 4 s Macem


I když se to možná nezdá, právě v tomto období je nejlepší být hráčem na Macu. A proč? Stovky titulů dosud vyráběných pouze pro PC a konzole se začaly produkovat i pro počítače Apple, a tudíž jsou dostupné na Mac App Store nebo na službách, jako Steam či GoG.com. Takže ano, opravdu je to zlatá éra hraní na Macu a hru, kterou si na této platformě chcete zahrát, najdete čím dál snadněji.

Avšak i když je mnoho titulům známých z konzolí jako PlayStation či XBox dostupných pro Mac, často se můžeme setkat s absencí herního ovladače. Jak tento problém tedy vyřešit? Je to jednodušší, než byste si mohli myslet. Příklad vám uvedeme na jednom z nejpopulárnějších ovladačů od Sony, a to konkrétně DualShock 4 (ten, který dostanete spolu s PlayStation 4 nebo si jej můžete zakoupit samostatně).

Graf ceny produktu Sony DualShock 4 poskytuje server Heureka.cz

Co tedy potřebujeme:
  • MacBook Air, MacBook Pro, iMac nebo Mac Pro
  • ovladač DualShock 4
  • Bluetooth
A jak na to?
  • První, co musíte udělat, je zapnout Bluetooth ve vašem počítači. Buď ho zapnete klasicky přes Předvolby systému, nebo přes horní lištu a patřičnou ikonku. Pokud už ho máte zapnutý, po kliknutí na ni se vám zobrazí seznam všech připojených zařízení.
  • Dále vám už zbývá jen spárovat ovladač s počítačem. Uděláte to podržením PS tlačítka (to, kterým ovladač i zapínáte) a párovacího tlačítka (v levém horním rohu na přední straně ovladače). Tato tlačítka držíte tak dlouho, dokud nezačne světlo na ovladači pravidelně rychle blikat. To indikuje mód párování s jiným zařízením.
  • O pár vteřin později by se vám mělo na Macu zobrazit v nastaveních Bluetooth nové zařízení nazvané Wireless Controller, jak lze vidět i na obrázku. Klepněte na tlačítko párování a počkejte, dokud se zařízení nespárujete. Spárované se stanou tehdy, když světlo na ovladači přestane blikat a zůstane pouze svítit. Stejně tak uvidíte i na obrazovce Macu, kde vám napíše, že jste zařízení spárovali.
Dual-Shock-4-Pairing-2

A je to. Jediné, co teď zbývá, je pustit vaši oblíbenou hru, která samozřejmě ovladač musí podporovat a užít si hraní. Doporučit vám můžeme například Steam verzi Borderlands 2, při níž ovladač fungoval více než excelentně. Pokud nechcete ztrácet čas s párováním zařízení, ovladač k Macu můžete rovněž připojit pomocí USB kabelu. Užívejte hraní!

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.