imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak používat nová gesta v iOS13


Přestože iOS podporoval víceprstá gesta již nějakou dobu, oddělení mobilních operačních systémů Applu znamená mimo jiné i to, že iOS bude obsahovat nová tříprstá gesta.

Pomocí nových funkcí pro vyjmutí, kopírování, vložení, zpět a opakování, je jednodušší pracovat s texty a můžete zapomenout na jednu z nejpodivnějších možností, funkci Shake to Undo. Na telefonech iPhone to nebylo tak špatné, ale potřásání iPadu vypadalo velmi zvláštně.

Nová gesta fungují souběžně se známým dvojitým poklepáním a výběrem textu v iOS 13 a novém operačním systému iPadOS. A jejich použití je snadné jako malá násobilka.

Jak gesta použít

  • Kopírovat – sevřete obrazovku třemi prsty
  • Vyjmout – dvojitě sevřete obrazovku třemi prsty
  • Vložit – rozevřete stisknuté prsty na obrazovce
  • Odvolat – třemi prsty přejeďte doleva
  • Obnovit – přejeďte třemi prsty doprava
  • Menu zkratek – poklepte na obrazovku třemi prsty

Pokud v iOS 13 úspěšně použijete jedno z tříprstých gest, zobrazí se v horní části obrazovky potvrzení.

iOS 13 je v současné době k dispozici ve verzi beta pro vývojáře. Očekáváme, že veřejná beta bude spuštěna začátkem července a konečná verze bude k dispozici po Keynote v září jako obvykle.

Přestože nová verze obsahuje mnoho skvělých funkcí, nedoporučujeme vám instalovat veřejnou beta verzi jen pro zábavu nebo ze zvědavosti. Nezapomínejte, že beta je pořád pouze beta a může zahrnovat nějaké chyby. Doporučujeme počkat na finální verzi. Pokud byste však chtěli nainstalovat některou z verzí beta, nahrávání do zařízení se od iOS 12 příliš nezměnilo.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!